четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: кочо анѓушев

Заев и Рашковски во четири очи му дадоа земјиште за градба на „Тополка“ на Кочо Анѓушев (ФОТО)

Животот за сите кој го најавуваа СДСМ и Зоран Заев, очигледно значи живот за луѓето блиски до СДСМ и оние кои се дел од Владата. Последен...

Кој е Кочо Анѓушев новиот вицепремиер за економски прашања?

Бизнисменот Кочо Анѓушев стана новиот вицепремиер за економски прашања, по предлог на Стопанската комора на Р. Македонија, каде што...

Излагања на проф. Анѓушев за предизвиците и перспективите на македонската економија

Македонскиот бизнисмен и професор Кочо Анѓушев, своите искуства од деловното работење, меѓународната експертиза и мислење за перспективите...

ФК „Гемиџии” од Велес со нов сопственик

Бизнисменот Кочо Анѓушев го презема работењето на фудбалскиот клуб „Гемиџии“ од Велес и од оваа сезона тој е негов спонзор. – Со...

Хармонизација на енергетскиот пазар со стандардите на ЕУ

Македонија како дел од позитивните регулативи за пристапување кон ЕУ презема одредени обврски и во областа на енергетиката. Тоа се...

ЕДС со најголем процент во снабдување на слободниот пазар со електрична енергија

Според анализата на МЕПСО за функционирањето на пазарот на електрична енергија во 2015 година, ЕДС има најголем процент на предадена...

Македонија во 2016. ќе потроши за 4 отсто повеќе енергија од годинава

Вкупната потрошувачка на енергија во Македонија во 2016 година ќе се зголеми за 4 отсто во однос на тековнава година, предвидува Предлог...

„Брако“ го произведе првиот македонски камион

Велешката компанија „Брако“ започна со производство на камиони за вакумско чистење на градските улици. Овој камион е резултат на...

Бесплатна анализа за компаниите колку ќе заштедат со ЕДС

Компанијата за снабдување со електрична енергија ЕДС ги повикува сите компании да испратат податоци за да им се изготви бесплатна...

Кочо Анѓушев и Фероинвест- супер бизнис шампиони во ЈИЕ за 2014 година

Кочо Анѓушев и компанијата Фероинвест се избрани за најменаџер и најкомпанија на годината од Југоисточна Европа. На традиционалниот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.