сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: кошарка

КК Соколи лути на АБА лигата

Во канцеларијата на Карпош Соколи стигна официјална понуда за настап во Втората лига на АБА, потег што предизвика револт кај луѓето...

Наумоски: Од вас се бара само борбеност на терен и желба за победа

По двомечот со Словачка, македонските кошаркарски репрезентативци продолжуваат со подготовките за претквалификациите за СП 2019. Следува...

Младинската кошаркарска репрезентација денеска заминува за Романија

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години попладневозаминува за Орадеа, Романија каде во наредниот период ќе настапува...

МКФ одбележува „недела на мак-баскет“

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) за првпат во историјата ќе биде домаќин на силен меѓународен пријателски турнир во женска...

Шампионот Кливленд ќе игра во „големото“ финале

Актуелниот шампион во НБА лига Кливленд се избори за нов настап во „големото“ финале на најквалитетната светска кошаркарска лига. Тимот...

Прва титула европски шампион за Фенербахче

Кошаркарите на Фенербахче со убедливи 80:64 (26:18; 13:16; 21:14 и 20:16) го победија Олимпијакос во финалето од Евролигата и го освоија вредниот...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата петорка“...

Шампионот Кливленд со триумф го отвори конференциското финале против Бостон

Актуелниот НБА шампион Кливленд со победа го почнаа финалето во Источната конференција. Ноќеска на гостински терен „кавалирс“ го...

Теодосиќ неизвесен за „фајнал фор“

Организаторот на играта на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ, е повреден и под знак прашалник е неговиот настап на завршниот турнир од кошаркарската...

Бостон на една победа до финалето на „Исток“

Екипата на Бостон се наоѓа на една победа до пласман во финалето на Источната конференција откако ноќеска во натпреварот број 5 од...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.