четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: кредитори

Атина: Договорот со кредиторите без дополнителни фискални оптоварувања

Имаме договор кој има рамнотежа и првпат по седум години еден преглед завршува без дополнителни фискални оптоварувања, изјави портпаролот...

По прелиминарнот договор со кредиторите, следува решавање на долгот на Грција

Целта на следниот состанок на Еврогрупата е затворање на вториот преглед на програмата и решавање на грчкиот долг и прашањата за примарниот...

Грција и кредиторите постигнаа договор

Грција и кредиторите постигнаа денеска договор за пакет реформи предвидени со економската програма за спас на државата. Грчкиот министер...

Грција очекува до недела да има исчекор во преговорите со кредиторите

Грција очекува до крајот на оваа недела да се постигне исчекор во преговорите со нејзините кредитори, со што ќе се овозможи доделувањето...

Грчката Влада ги продолжува преговорите со кредиторите

Преговарачкиот тим на грчката Влада денеска ќе почне преговори со шефовите на мисијата на кредиторите на Грција, а дискусиите ќе се...

Грчката Влада го обвини ММФ за забавување на преговорите со кредиторите

Повторното разгледување на проценките на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за Грција докажува дека воздржаноста на Фондот, што доведе...

Атина очекува до 7 април да постигне договор со кредиторите

Грчкиот министер за финансии Еуклид Цакалотос во грчкиот Парламент изјави дека е можно Атина да постигне конечна спогодба со кредиторите...

Кредиторите си заминуваат од Атина без договор за спорните прашања

Претставниците на меѓународните кредитори на Грција се очекува денеска да си заминат од Атина без да биде постигнат договор со грчката...

Атина очекува технички договор со кредиторите до 20 март

Наспроти постоечките разлики со меѓународните кредитори, грчките власти се оптимисти дека двете страни ќе постигнат технички договор...

Грција и кредиторите разговараат за механизам за предвидување на суфицит

Грција и нејзините кредитори разговараат за механизам кој ќе им овозможи на двете страни да знаат пред април 2019 година, дали земјата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.