четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 2

Tag Archives: македонија

Македонија кодомаќин на средбата на Пенс со членките на Јадранска повелба

Потпретседателот на Соединетите Американски Држави, Мајк Пенс, денеска попладне ќе пристигне во Подгорица каде што утре ќе учествува...

Димовски: Собранието да одржи итна седница за договорот со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара од претседателот на Собранието Талат Џафери во најбрз можен рок да свика итна седница во согласност...

ОМД: Договорот со Бугарија е нејасен и контрадикторен

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува загриженост заради, како што велат, непотполната, нејасната и контрадикторната содржина...

Груевски на средба со амбасадорот на Бугарија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на средба со бугарскиот амбасадор во земјава Иван Великов Петков. Груевски посочил дека Македонија...

Интегрален текст од Договорот за добрососедство

Договор за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија 26 јули 2017 Република Македонија и Република Бугарија...

Турски бизнисмени ги истражуваат можностите за соработка со македонски компании

Текстилната индустрија, производството на мермер, земјоделството, сточарството, рударството и туризмот се секторите за кои се заинтересирани...

Повик од 26 македонски историчари за одбрана на уставното име, јазикот и историјата

Дваесет и шест историчари, доктори по историски науки и универзитетски професори се спротивставуваат и ги отфрлаат обидите за, како...

Активни два пожара во близна на Македонски Брод и Желино

Околу шест хектари површина е зафатена од пожарот во атарот на с.Требовље-Македонски Брод. „Од пожарот се зафатени околу пет до шест...

Ставридис: Македонија треба да биде следна држава во НАТО

Поранешниот командант на Северноатлантската алијанса, генералот Џејмс Ставридис, во изјава за Гласот на Америка истакна дека Македонија...

Писмо на 32 конгресмени до Тилерсон да ја посети Македонија

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) соопшти дека Конгресната група на пријатели на Македонија и на македонската дијаспора во САД,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.