петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

Грчките европратеници се мобилизираат околу Тајани во врска со името на Македонија

Грчките политичари по се изгледа не можат да ја заборават изјавата на сегашниот претседател на Европскиот парламент Антонио Тајани,...

Македонскиот туризам интензивно се промовира во Белгија

Пред повеќе од 600 излагачи, Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија (АППТ) го промовира туристичкиот...

Кукан: Платформата на Рама за албанските партии во Македонија е целосно неприфатлива за ЕУ

Искусниот европратеник и поранешен министер за надворешни работи на Словачка, Едвард Кукан, испрати силна осуда за т.н. албанска...

МНР: Соседите да се занимаваат со своите проблеми, а не со Македонија

Во Македонија има избрани претставници од граѓаните и тие се единствените легитимни фактори во носењето одлуки. Би било добро кога...

Стејт департмент: Целта на САД е Македонија да стане членка на евро-атлантското семејство

Политиката на САД во Македонија е насочена кон поддршка на процесот на евро-атлантска интеграција на земјата и потребните реформи за...

Еуростат: Македонија има најевтина храна во Европа

Македонија  има најевтината храна во Европа. Ова го  покажуваат податоците на европската статистичка агенција Еуростат. Македонија...

Иванов: Различните ставови и мислења да се решаваат преку дијалог

Македонија и Србија имаат долга историска и културна традиција која не може да биде нарушена поради различни ставови по некое прашање,...

Грчки медиуми: Шамар од Малта

Грчките медиуми се уште пишуваат за воспоставувањето дипломатски односи меѓу Малта и нашата земја, при тоа истакнувајќи дека Малта,...

Европската погранична стража ќе се справува со мигрантите и во Македонија и Србија

Република Македонија и Србија се избрани како единствени „трети земји“ од страна на Европската унија каде Агенцијата за европска...

Бизнисмени од Македонија и Србија: Економската соработка да биде пред политиката

Стопанските комори на Македонија и Србија апелираат до владите на двете држави да направат се што е потребно за да не се нарушат добрососедските...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.