петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

ПССЕ ќе расправа за извештајот за изборите во Република Македонија

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), на зимската сесија (23 – 27 јануари) денеска ќе го разгледа извештајот за парламентарните...

МАКЕДОНИЈА 2016-САД 2017: Соросовите шарени платеници против Трамп со исти методи како во Македонија (ФОТО)

Џорџ Сорос ги засука ракавите подготвен да „искрши неколку јајца“ и да направи омлет а ла „Шарена револуција“ во САД. Запалени контејнери,...

Норвешка пресилна за ослабената Македонија во првото осминафинале на СП

Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четвртфиналето на Светското првенство во Франција, откако попладнево...

Македонските ракометари против Норвешка за место во четвртфиналето на Мундијалот

Машката ракометна репрезентација на Македонија против Норвешка ќе се обиде да го постигне најголемиот успех кога во прашање е настапот...

Македонија фаворит за Активен туризам на конференцијата во Лондон

Агенцијата за промоција на туризмот на Конференцијата за активен туризам и бизнис во Лондон ги претставува атрактивните можности за...

Македонија трета во групата, во осминафиналето ќе игра со Норвешка

По нерешените 27:27 во дуелот со Исланд вечерва во Мец, македонската ракометна репрезентација го освои 3. место во групата Б на Светското...

Македонија против Исланд во дуел за третото место во групата

Машката македонска ракометна репрезенација немаше многу време за одмор на Светското првенство што се одржува во Франција. По...

Втор пораз за македонската репрезентација на СП 2017

Македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец загуби од Шпанија со 29:25 во четвртиот свој настап на Светското првенство, но...

Македонија во осминафинале

Македонската ракометна репрезентација се пласираше во осминафиналето на СП во ракомет иако во вторникот не играше натпревар. Тоа...

Македонија се претставува на Саемот за туризам во Утрехт, Холандија

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија деновиве ја промовира туристичката понуда на земјава на...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.