петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

Македонија го презема претседавањето со Јадранската повелба

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски денска ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи...

Брисел го потврдува ставот на Могерини, Хан и ОБСЕ за изборите во Македонија, но го чека исходот од приговорите и жалбите

Европската комисија не сака да одговори дали е во духот на демократијата и политичкиот натпревар да не се признава пораз на мирни и...

„Шпигел“: ЕУ ја засилува контролата на северната граница на Грција

Европската гранична агенција Фронтекс планира да ја засили контролата на границите на Грција кон Албанија и Македонија, поради стравување...

Турците заинтересирани за организирани тури во Македонија

Туристичката понуда на Македонија деновиве беше промовирана пред 40.000 посетители на саемот за туризам во Измир, Турција. Како...

Сијарто: Македонија одамна требаше да биде во НАТО и да почне преговори со ЕУ

Во ЕУ лани имаше нелогична ситуација. Кога се очекуваше од земја која не е членка на ЕУ да ја обезбеди шенген зоната од бегалци кои...

Анализа на Холгер Хајмс: Македонија е перспективна земја за инвестирање

Бруто-домашниот производ на Македонија, во времето на Владата на поранешниот премиер Никола Груевски, почна да бележи стабилен раст...

Петти состанок за мерките за градење доверба меѓу Грција и Македонија

Во Скопје вчера се одржа петтиот состанок за мерките за градење доверба меѓу Грција и Република Македонија, во согласност со договорот...

Македонија падна седум места на ФИФА рејтинг листата

Македонската фудбалска репрезентација назадуваше за уште седум места на ФИФА рејтинг листата и се наоѓа на 162. место на најновото рангирање...

„The Hill“ пишува за економските достигнувања: Македонија е отворена за бизнис

Пред една деценија, малата балканска земја Македонија со релативно кратка независност се соочуваше со највисоката стапка на невработеност...

Запленети 507 килограми кафе прошверцувани од Македонија

Албанската гранична полиција во близина на селото Вичишта на албанско-македонската граница кај Дебар, запленила 507 килограми кафе при...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.