вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот да не создава нови проблеми

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ смета дека договорот за добрососедство со Бугарија, што треба да се потпише на 2 август, ќе биде асиметричен...

Милошоски: Јавна седница за Договорот!

Пратениците од Коалицијата „За подобра Македонија“ бараат итна и отворена седница за договорот помеѓу Македонија и Бугарија. „Пред...

НАТО: Решавање на спорот за членство во Алијансата

Помошник – генералениот секретар на НАТО за јавна дипломатија, Илдем Тачан, кој престојува во посета на Македонија, гледа одлучност...

Србов: Договор во тајност отвора сомнеж

Историчарот Никола Србов предупредува дека држењето во тајност на Договорот за добрососедство со Бугарија создава сомнеж кај народот...

Заев: Законот за јазици ќе се донесе пред локалните избори

Владата ќе го донесе законот за јазиците пред локалните избори и со тоа нема да ги изгуби гласовите на граѓаните ниту од македонската,...

Жежов: со договорот ќе се исечат корените на нашиот идентитет

Историчарот Никола Жежов предупредува дека односите меѓу Македонија и Бугарија ќе се влошат ако се потпише договорот за добрососедство....

Нимиц гледа нов импулс за решавање на спорот за името

Решавањето на спорот за името е високо на агендата на владата во Скопје и затоа има „нов импулс“ во напорите за решавање на проблемот,...

Страшна сообраќајка во Србија: Девојка (20) и маж (49) загинаа на враќање од свадба

Две лица загинаа, а седум се повредени во сообрќаајна несреќа која се случила на патот Нови Сад – Бечеј. Несреќата се случила околку...

Засилени сообраќајни контроли, во фокус помладите возачи и моторциклистите

Секторот за внатрешни работи Скопје започна со реализација на посебниот план за зголемување на безбедноста во сообраќајот на подрачјето...

Митревски: Управниот суд ја потврди легитимноста на раководството на ССМ

Претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Живко Митревски денеска соопшти дека Управниот суд донел одлука со која се потврдува...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.