четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

Турски блогери ќе ја промовираат Македонија како туристичка дестинација

ТАВ Македонија, со поддршка од локалните бизниси и угостители, донесе пет влијателни турски блогери во четиридневна туристичка посета...

Нимиц: Решавањето на спорот за името треба да биде приоритет на новата влада

Решавањето на спорот за името треба да биде високо на агендата на новата македонска влада, порачува посредникот на ОН во спорот за...

Робин О’Нил: За мир на Балканот, Македонија веднаш во НАТО

Медијаторот во грчко-македонскиот спор Робин О’Нил смета дека Македонија треба да стане членка на НАТО без натамошно одлагање. –...

Швајцарија со нова тригодишна стратегија за поддршка на Македонија

Швајцарија најавува продолжување на поддршката за Македонија со нова тригодишна стратегија. – Денес Швајцарија е еден од најголемите...

Груевски: Македонија веднаш да добие покана за НАТО и да почне преговори со ЕУ

Да се упати покана на Македонија за членство во НАТО веднаш и да се започнат преговорите за членство во ЕУ, побара денеска лидерот на...

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во БЈР Македонија и Албанија е резултат...

Ципрас ќе разговара со Гутереш за Македонија

Грчкиот премиер Алексис Ципрас пристигна во Пекинг каде на 14 и 15 мај ќе учествува на форумот за меѓународна соработка „Еден појас,...

Анкета: Бугарите загрижени за случувањата во Македонија

Случувањата во Македонија се многу важни за Бугарија, сметаат 52 проценти од бугарските граѓани, покажуваат резултатите од истражувањето...

Македонија очекува повеќе гости од странство

Почнува туристичката сезона. Оние кои планираат да заминат во странство прават рани резервации за да добијат поволен аранжман, оние...

Македонија остана на 133-то место на ФИФА ранг-листата

Фудбалската репрезентација на Македонија остана на 133.место на најновото издание на ранкингот на ФИФА. Со оглед дека немаше репрезентативни...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.