четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

„Нови Стандард“: МАКЕДОНИЈА или кога непопустливоста носи резултати

Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатата година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ...

„Американски Спектатор“: Трамп и Тилерсон да обрнат сериозно внимание на Македонија, Сорос и УСАИД

Американскиот угледен аналитички портал Американски Спектатор, објави детална анализа за случувањата во Македонија, финансирањето...

Македонија оди на победа против Лихтенштајн во квалификациите за СП 2018 година

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц, против Лихтенштајн ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите...

Торнстен Фрај: Неприфатливо е мешањето на Рама во внатрешните работи на Македонија

Пратеникот на Христијанско – демократската унија (ЦДУ) во германскиот Бундестаг Торстен Фрај вели дека е неприфатливо наметнувањето...

Лавров: Се надеваме дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија, изјави денеска...

Галер: Малцинството во Македонија треба да живее со мнозинството, без „советување“ однадвор

Искусниот германски европратеник и член на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, Михаел Галер, денеска во изјава...

Словенечка „Нова24“: Во Македонија врие – народот не го сака албанскиот за официјален јазик, ЕУ пробува да го наметне со мешање во внатрешната политика на државата

Повеќе десетици илјади лути протестанти ги заземаа улиците на Скопје и во другите поголеми македонски места,откако претставниците...

„Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Македонски изложбено трговски дом во Москва

Македонски изложбено-трговски дом ќе биде отворен задутре во Москва, со цел натамошно зголемување на македонскиот извоз. Десет македонски...

ГРУЕВСКИ ЗА „ВЕЧЕРЊИ ЛИСТ“: Македонија нема да ја води влада составена во Тирана

Нема да прифатиме идеи и предлози кои би го загрозиле македонскиот национален идентитет, обележјето на македонскиот народ и нашиот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.