четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: македонија

ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА продолжува да расте: Граѓаните од 21 град ќе кажат ДА за унитарност

Заедничка Македонија продолжува да расте и да се зголемува. Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА продолжува со мирните...

Промовирано уште едно прекрасно видео од убавините на Македонија кое ќе ве остави без здив!

Видеото со наслов „Македонија- неистражено богатство“ е најновото од низата видеа на „Македонија Вечна“. Во 16 минути прикажани се...

Германија повикува на смирување на состојбата во Македонија

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел за време на посетата на Украина денеска ги коментираше состојбите во Македонија. –...

СКОПЈЕ ОД ДРОН: Голем граѓански собир за унитарна Македонија

Огромен број на Скопјани и попладнево излегоа на улиците во својот град за да кажат „НЕ“ на двојазичност во Македонија, промена на...

Могерини утре во посета на Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, утре ќе ја посети Република Македонија...

Европратениците денеска по вторпат ќе дебатираат за резолуцијата за Македонија

Пратениците во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент (АФЕТ) денеска ќе го имаат второто разгледување на предлог-резолуцијата...

Граѓаните на нозе: Македонија е премногу скапа, нема да дозволиме да ја разнебитат

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беа претесни за да ги соберат членовите, поддржувачите и симпатизерите на партијата по насоката на централаза...

Кучи – Шанави: Македонија има позитивен имиџ во Египет

Можностите за соработка во областа на туризмот, енергетиката, трговијата и минералните суровини, беа главна тема на денешната средба...

Редовни билатерални консултации меѓу Македонија и НАТО

Редовни билатерални консултации помеѓу Република Македонија и НАТО ќе се одржат денеска во Клубот на пратениците во Скопје. На консултациите,...

Промоција на Македонскиот изложбено-трговски дом во Москва

 „Македонскиот изложбено-трговски дом во Москва“ формиран во функција на зголемување на пласманот на македонски производи на пазарот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.