недела, 17 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: масит

Интервју со Билјана Прличкова, в.д. извршен директор на МАСИТ: МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ на 26 и 27 септември во Скопје

Веќе го најавивте настанот МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ. Може ли да ни кажете повеќе детали, што и каде ќе се случува, како заинтересираните можат...

Обука за 40 лица во рамки на проектот на МАСИТ за „Преквалификација на кадри“

Вкупно 40 кандидати денеска почнуваат со обуката во рамки на проектот на Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии...

Проект на МАСИТ за преквалификација и вработување

Проект за преквалификација на кадри во кој може да бидат вклучени вработени и невработени лица до 35 години кои немаат ИТ предзнаење,...

Македонски компании добитнички на светскиот избор на ИКТ награди за извонредност

Со ИКТ решение за јавен транспорт Македонски Телеком а.д. Скопје е победник во категоријата  Решение за одржлив раст на „Глобалните...

Доделени МАСИТ ИКТ наградите за 2016

Решението Claxi  на компанијата „Брансис“ од категоријата „Извонредни мобилни решенија“  го освои првото место на овогодишните...

МАСИТ оди чекор напред: Најавен интерактивен форум за директната поврзаност на родовиот баланс со деловниот успех на ИКТ компаниите

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) во соработка со Програмата за зголемување на пазарната вработливост...

Работен состанок со ИКТ компании членки на МАСИТ

Министерот и заменик министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски и Марта Арсовска Томовска, денеска во 11.00...

Европски ден на претприемачот& МАСИТ Отворени денови

Во организација на Европската бизнис асоцијација (ЕБА)  и Стопанската комора за информатички  и комуникациски технологии (МАСИТ) денеска...

Лап-топите ги заменија персоналните компјутери на македонскиот пазар

Во време на постојана мобилност и пристап до интернет на секој чекор, македонските потрошувачи кои имаат потреба од нов компјутер, најчесто...

Е-Влада конференција

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска ќе се обрати на Конференцијата за Е-влада, на која ќе бидат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.