петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: меркел

Меркел: Европа ја има судбината во свои раце

Германската канцеларка Ангела Меркел бара од своите европски партнери да искажат солидарност при решавање на предизвиците со кои...

Ривалот на Меркел бара поголеми плати за германските работници

Кандидатот за канцелар на наредните германски парламентарни избори на централно левичарска партија СПД Мартин Шулц во обид да освои...

Трамп го прифати повикот на Меркел за самитот на Г-20

Американскиот претседател Доналд Трамп го прифати синоќа повикот на германската канцеларка Ангела Меркел за присуство на самитот...

Меркел ќе бара компромис со Трамп за да ги задржи добрите односи меѓу ЕУ и САД

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска најави дека ќе се обиде да најде компромис со новиот американски претседател на САД во...

Германија на пресвртница, Меркел на маки

По последните настани во Европа и светот, а посебно по нападот на божиќниот панаѓур во Берлин и низа други терористички напади во...

Меркел и Оланд го осудија нападот во Истанбул

Германската канцеларка Ангела Меркел изрази денеска сочувство во врска со нападот за време на новогодишната прослава во ноќниот...

Телеграма со сочувство на Димитриев до Медведев и Меркел

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати телеграма со сочувство до премиерот на Руската Федерација...

Судир меѓу Меркел и баварскиот партнер Зехофер околу мигрантите

Главниот политички партнер на германската канцеларка Ангела Меркел, лидерот на баварската Христијанско социјална унија (ЦСУ), Хорст...

Меркел в петок го дочекува грчкиот премиер Ципрас

Германската Влада денеска потврди дека в петок герчкиот премиер Алексис Ципрас во Берлин ќе се сретне со канцеларката Меркел. Како...

„Билд“: Меркел бара прекин на преговорите за прием на Турција во ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел се изјасни дека е за прекин на преговорите за членство на Турција во ЕУ, тврди весникот „Билд“. Според...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.