четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: меси

Енрике: Меси е најдобар фудбалер во историјата

Тренерот на Барселона, Луис Енрике по синоќешниот триумф над Реал Мадрид рече дека Меси е најдобар играч на сите времиња. Аргентинецот...

Меси донесе победа за Барселона на „Ел Класико“ во Мадрид

Со голот на Лионел Меси во судиското надополнување на вториот дел Барселона го победи Реал Мадрид на негов терен со 3:2 и изби на првото...

Брајда: Меси и Барселона се во идеален брак

Спортскиот директор на Барселона, Ариједо Брајда ја отфрли можноста првата ѕвезда Лионел Меси да го одбие новиот договор и сликовито...

Меси: Ќе играм за Барселона онолку долго колку што клубот посакува

Еден од најдобрите играчи во светот  Лионел Меси, ги отфрли шпекулациите дека би можел да ја напушти Барселона и да прејде во Манчестер...

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

Непознати лица ја оштетиле статуата на Лионел Меси, која се наоѓа во „Паркот на славните“ во Буенос Аирес. Отелотворението...

Меси ја спаси Барселона од пораз

Со голот постигнат од слободен удар во 90.минута од натпреварот со Виљареал, Лионел Меси обезбеди бод за Барселона која синоќа успеа...

Нејмар верува дека Меси ќе остане во Барселона

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На...

Кике Санчез Флорес: Ако сака Меси може да постигне хет-трик на секој меч

– Тренерот на Еспањол, Кике Санчез Флорес, по синоќешниот пораз од Барселона, искажа пофални зборови за ѕвездата на противникот. –...

Меси и репрезентативните колеги ги бојкотираат аргентинските новинари

Најдобриот аргентинскиот играч Лионел Меси објави бојкот кон претставниците на медиумите во неговата земја поради обвинувањата...

Меси го шокираше светот со новата тетоважа

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси има нова тетоважа, која ги засени сите негови претходни тетоважи. Напаѓачот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.