четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: мигранти

ВМРО-ДПМНЕ: Владата се подготвува да прифати поголем број мигранти

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ изразува загриженост од најавената нова стратегија за мигрантите од која, како што се наведува, произлегува...

Слободниот влез за мигранти од ЕУ во Британија ќе запре во март 2019

Британскиот министер за имиграција Брендон Луис денеска изјави дека сегашниот систем за слободно влегување на мигрантите од ЕУ на...

Од почетокот на годината во светот загинале над 3.200 мигранти

Од почетокот на оваа година во светот загинале над 3.200 мигранти и бегалци, а најмногу, над 2.300 жртви, има по миграциската маршрута преку...

Levi’s ќе донира милион долари за мигрантите

Во соопштение на Levi’s се наведува дека организацијата за човекови права ќе донира милион долари со цел за поддршка на мигрантите и малцинските...

УНИЦЕФ повикува на поголема заштита за децата мигранти

Фондот за деца при Обединетите Нации (УНИЦЕФ) повика на подобра заштита за децата мигранти кои без придружба ги преминуваат границите. Тие...

Полицијата ги отстранува мигрантските кампови во североисточен Париз

Француските власти утрово почнаа евакуација на неколку нелегални кампови за мигранти во североисточниот дел на Париз, соопшти полицијата. Според...

Шојбле: Ако на мигрантите не им се допаѓа Европа нека си заминат на друго место

Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле изјави дека муслиманите кои мигрираат во Европа треба да сфатат дека постојат и...

Се будат спасителите на Европа

Речиси секој викенд илјадници луѓе во поголемите европски градови во рамки на иницијативата „Pulse of Europe” протестираат за Европа. Но,...

Во Грција за 24 часа пристигнале 124 мигранти

Во Грција во изминатите 24 часа пристигнале вкупно 124 мигранти и бегалци, соопштија властите во Атина. На островот Лезбос пристигнале...

Регионална конференција за Балканската бегалска рута

Споделување на  искуствата што ги собра граѓанскиот сектор низ Балканската рута за време на мигрантската криза, моменталната состојба...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.