четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: мнр

Нов протест пред МНР

Здружението „Блаже Конески“ на нов протест пред Министерството за надворешни работи против потпишувањето на договорот за добрососедство...

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот да не создава нови проблеми

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ смета дека договорот за добрососедство со Бугарија, што треба да се потпише на 2 август, ќе биде асиметричен...

Протест пред МНР против Договорот

Здружението „Блаже Конески“ на протест пред зградата на МНР против потпишување на договорот за добрососедство со Бугарија. Демонстрантите...

НАТО: Решавање на спорот за членство во Алијансата

Помошник – генералениот секретар на НАТО за јавна дипломатија, Илдем Тачан, кој престојува во посета на Македонија, гледа одлучност...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Институтот за геостратешки истражувања при МНР и Генералниот секретаријат на ЦЕИ

Во рамките на воспоставената соработка на Институтот за геостратешки истражувања и надворешна политика (ИГИНП) при Министерството...

Ситуацијата во Македонија – тема на неформалниот состанок на МНР на ЕУ на Малта

Турбулентната ситуација создадена вчера во Македонија, случувањата во Турција и односите меѓу Анкара и ЕУ ќе бидат главни теми на...

МНР со осуда за инцидентите во Собранието

Министерството за надворешни работи на Република Македонија соопшти дека силно го осудува секој акт на насилство, вклучително и вчерашниот...

МНР до Коѕиас: Иредентизмот не е одлика на Македонија, тоа го очекуваме и од Грција

Не постои никаква основа за стравување во Грција од каков било македонски иредентизам. Истакнувањето на ваква перцепција е во функција...

Средба на Попоски со раководството на Здружението за културно обединување на Бошњаците од Република Македонија АВАЗ

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, денес оствари средба со претставници...

МНР побара потврда на информациите за почесниот конзул во Шпанија

Министерството за надворешни работи на Република Македонија соопшти дека преку Амбасадата во Мадрид е побарана верификација на информациите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.