понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: моб

Хуманитарна изведба на мјузиклот „Тајно моја“ на Мајските оперски вечери

На програмата на фестивалот Мајски оперски вечери денеска и утре е мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески, а со двете изведби...

Орден за заслуги за Македонија за Македонската опера и балет

Претседателот Ѓорге Иванов денеска на Македонската опера и балет и додели Орден за заслуги за Македонија по повод 70 години од основањето,...

МОБ ќе ги одбележи Европските оперски денови

Првпат низ Европа во времетрање од една недела ќе се прослават Европските оперски денови. Над 70 оперски институции од 18 држави, меѓу...

Концерт на словенечкиот виолинист Миха Погачник во МОБ

Во рамки на одбележувањето на Европската недела, Словенечкиот центар Скопје органиизира концерт на словенечкиот виолинист со светска...

„Турандот“ во МОБ

Во Македонската опера и балет вечер ќе биде изведена операта „Турандот“ од Џакомо Пучини. Диригент е Иван Еминовиќ, режијата, сценографијата...

Мјузиклот „Тајно моја“ повторно во МОБ на 19-ти, 20-ти и на 21 април

Македонската опера и балет соопшти дека мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески повторно ќе биде на репертоарот поради голем...

Премиера на драмата „Марија Калас – час“ на Мала сцена во МОБ

На Малата сцена во Македонската опера и балет вечер премиерно ќе биде изведена драмата „Марија Калас – час“, напишана од американскиот...

Премиера на МОБ – „Балетска вечер на Бурнонвил“

Македонската опера и балет вечер премиерно ќе ја изведе претставата „Балетска вечер на Бурнонвил“ – ретроспектива за творештвото...

МОБ ја презакажа за две недели премиерата на мјузиклот „Тајно моја“

Македонската опера и балет ја презакажа за две седмици премиерата на мјузилкот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески. Како што е објавено...

Билетите за премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ продадени, закажана уште една изведба на 21 март

Македонската опера и балет соопшти дека билетите за премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески закажана за 10...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.