четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Македонија кодомаќин на средбата на Пенс со членките на Јадранска повелба

Потпретседателот на Соединетите Американски Држави, Мајк Пенс, денеска попладне ќе пристигне во Подгорица каде што утре ќе учествува...

Ставридис: Македонија треба да биде следна држава во НАТО

Поранешниот командант на Северноатлантската алијанса, генералот Џејмс Ставридис, во изјава за Гласот на Америка истакна дека Македонија...

НАТО со предлог за посредување во турско-германскиот спор

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предложи посредништво за договарање посета на германски пратеници кај германски војски...

НАТО: Решавање на спорот за членство во Алијансата

Помошник – генералениот секретар на НАТО за јавна дипломатија, Илдем Тачан, кој престојува во посета на Македонија, гледа одлучност...

„Катимерини“: „Жешко“ лето за членството на Македонија во НАТО

По заминувањето од власта на Никола Груески и формирањето нова Влада во Скопје, прашање на време е кога ќе почне притисокот врз Атина...

„Фајненшел Тајмс” го корегира насловот за промена на името

По реакција на Министерството за надворешни работи на Република Македонија, редакцијата на Фајненшел Тајмс го смени насловот на текстот од...

Фајненшл Тајмс: Македонија ја разгледува можноста да го смени името за да влезе во НАТО

Новоименуваниот министер за надворешни работи Никола Димитров во изјава за Фајненшл Тајмс вели дека Македонија ја разгледува можноста...

Пандов: Под кое име ќе влеземе во НАТО знаат само спонзорите на Заев

Како ќе влеземе во НАТО знаат само спонзорите на Заев. Јас очекувам дека ќе треба да го промениме уставното име ако сакаме да влеземе...

Црна Гора се надева дека и Македонија наскоро ќе биде примена во НАТО

Црногорскиот премиер Душко Маровиќ изрази надеж дека по неговата земја, и Македонија наскоро ќе може да се зачлени во НАТО. Маровиќ...

Русија се закани со одмазднички мерки по пристапувањето на Црна Гора во НАТО

Откако Црна Гора стана 29-та членка на НАТО, Русија се закани со одмазднички мерки. – Во светлината на непријателскиот курс, избран...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.