петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Јолевски: Македонија заслужи полноправно членство на НАТО

Република Македонија го заслужи местото како полноправен член на НАТО, истакнал министерот за одбрана на Република македонија Зоран...

Македонска делегација на Самиот на НАТО во Варшава

Делегација предводена од заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски, во чиј состав е и министерот...

Самит на НАТО во Варшава

Во полскиот главен град Варшава денеска почнува дводневниот Самит на НАТО, на кој лидерите на земјите членки ќе разговараат за серија...

Во Варшава, Романија ќе добие подобрен план за непредвидени ситуации

Неколку дена пред средбата на врвот на НАТО имаме потврда од сојузниците дека Романија нема да се врати од Варшава со празни раце: ќе...

Столтенберг: Кога светот се менува и НАТО мора да се менува

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во пресрет на почетокот на дводневниот самит во полскиот главен град Варшава изјави...

Центарот на Варшава се претвори во строго чувана тврдина за самитот на НАТО

Центарот на полската престолнина Варшава е претворен во строго чувана тврдина заради самитот на НАТО, што ќе се одржи утре и задутре. Двометарски...

Ангеловски: Македонија е во ќор сокак

Не треба да велиме „македонскиот пат кон евроатлански интеграции“, туку „македонскиот ќор сокак во евроатланските интеграции“, е...

Полска воведе времена контрола на границите поради самитот на НАТО

Полските власти воведоа времена контрола на внатрешните граници со државите од Шенген зоната и го стопираа локалниот пограничен сообраќај...

Столтенберг: НАТО не бара конфронтација со Русија, но ја смета за закана за безбедноста на членките

НАТО не бара конфронтација со Русија, но ја смета за закана за безбедноста на земјите членки, изјави денеска генералниот секретар на...

Вратата кон НАТО треба да остане отворена, оцени украинскиот премиер

Украина треба да се бори за брзо пристапување кон НАТО, изјави вчера украинскиот премиер Володимир Гројсман во интервју за германската...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.