четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Робин О’Нил: За мир на Балканот, Македонија веднаш во НАТО

Медијаторот во грчко-македонскиот спор Робин О’Нил смета дека Македонија треба да стане членка на НАТО без натамошно одлагање. –...

Груевски: Македонија веднаш да добие покана за НАТО и да почне преговори со ЕУ

Да се упати покана на Македонија за членство во НАТО веднаш и да се започнат преговорите за членство во ЕУ, побара денеска лидерот на...

Столтенберг: НАТО пред самитот ќе одлучи дали ќе се присоедини кон коалицијата против ИД

НАТО пред средбата на врвот во Брисел, на 25 мај ќе одлучи дали ќе се приклучи кон воената коалицијата што војува против терористичката...

Од 25 мај НАТО ќе се префрли во новото седиште во Брисел

НАТО од 25 мај ќе има ново седиште, во непосредна близина на сегашното во Брисел, а вредноста на проектот се проценува на една милијарда...

ЕУ, САД, ОБСЕ и НАТО ги осудија инцидентите во Собранието

Шефовите на Делегацијата на ЕУ, Амбасадата на САД, Мисијата на ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје, во заедничка изјава најостро...

Одржани мултилатерални консултации меѓу НАТО и Македонија во Брисел

Во седиштето на НАТО во Брисел, денеска се одржаа мултилатералните консултации „Процес за планирање и преглед“ (ПАРП) меѓу Република...

Првиот човек на НАТО, Столтенберг: НАТО не се меша во внатрешните работи на Македонија

Изборите од 11-ти декември беа есенцијален чекор кон решавање на кризата. НАТО не се инволвира во внатешните процеси во Македонија, ниту...

Одбележан Денот на НАТО 4 април

НАТО не е само збир на воени сили, туку и семејство кое споделува заеднички вредности и желба да се заштитат тие вредности. Алијансата...

Во Охрид експертска школа на НАТО за борба против ИСИС

Заканите по безбедноста што произлегуваат од радикализацијата во просторот на електронските комуникации и начините како да се спречат...

Министерот Јолевски на отворањето на НАТО школата посветена на борбата против ИСИС преку сајбер-просторот

Министерот за одбрана Зоран Јолевски, денеска во Охрид, ќе присуствува и ќе се обрати на отворањето на НАТО напредната школа на тема...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.