четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Сенатот на САД изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО

Американскиот Сенат со големо мнозинство изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО. Резолуцијата за Црна Гора е усвоена со огромно...

Сенатот на САД на чекор да го ратификува членството на Црна Гора во НАТО

Американскиот Сенат, со 97 гласови „за“, ја поддржа процедуралната мерка со што е  завршена расправата и им е овозможено на сенаторите...

НАТО вложува три милијарди евра во нови технологии

НАТО планира да вложи три милијарди евра заради унапредување на сателитските и компјутерските технологии во следните три години, изјави...

Тимоние: Македонија треба да остане на патот кон ЕУ и НАТО

Македонија треба да остане на патот кон ЕУ и НАТО и за тоа е потребна одговорна влада што ќе биде способна да донесува одлуки и реформи...

Урсула фон дер Лајен: НАТО не треба да ја турка Турција надвор од него

Турција треба да остане во НАТО независно од кризата меѓу неа и серија европски земји, но сојузниците не треба да ги запостават ниту...

САД во воениот буџет на НАТО во 2016. учествувале со 46 отсто

Делот на САД во воениот буџет на НАТО за 2016 година е 46 отсто, а вкупната сума на расходите за одбрана на 28-те членки во годината била...

Јолевски: Односите меѓу Македонија и Турција пример за соработка во регионот

 Република Турција дава силна поддршка на Република Македонија од денот на прогласувањето на независноста, а Република Турција во...

Столтенберг: Нема и не може да има ветувања дека Алијансата нема да се проширува

Нема и не може да има никакви гаранции и ветувања дека НАТО нема да се проширува, рече генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг,...

Македонија е целосно подготвена за членство во НАТО: Чуповска –Ристова на билатералните консултации помеѓу Македонија и НАТО

„Република Македонија е целосно подготвена за преземање на обврските и одговорностите кои произлегуваат од членството во Алијансата....

Редовни билатерални консултации меѓу Македонија и НАТО

Редовни билатерални консултации помеѓу Република Македонија и НАТО ќе се одржат денеска во Клубот на пратениците во Скопје. На консултациите,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.