четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: нато

Фалон: Русија се меша во изборите во европските држави

Русија се меша во предизборните процеси во западните држави и се обидува да го разедини НАТО, изјави британскиот министер за одбрана...

Седи ли Словенија „на две столици” во односот кон Русија, прашуваат аналитичарите

Словенечката влада кон крајот на минатата недела донесе конечна одлука за праќањето на 50 војници во Латвија, што според некои оценки...

Стејт департмент: Целта на САД е Македонија да стане членка на евро-атлантското семејство

Политиката на САД во Македонија е насочена кон поддршка на процесот на евро-атлантска интеграција на земјата и потребните реформи за...

Столтенберг: Драстично се зголемени кибер нападите врз системите на НАТО

Бројот на хакерски напади врз системите на НАТО се зголемил минатата година за 60 отсто. Секој месец од 2016 година Алијансата се соочувала...

Доналд Трамп: НАТО е застарено, не е важно дали ЕУ ќе опстане

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека германската канцеларка Ангела Меркел направила катастрофална грешка со политиката...

Трамп – нова неизвесност во односите со НАТО и Русија

Од 2014 година, кога Русија изврши анексија на Крим, Москва и НАТО распоредија сили долж границата, додека нивните односи значително...

Попоски: Политичката криза нè чинеше скапо во поглед на ЕУ и НАТО

Организиравме фер и демократски избори. Политичката криза ни наплати највисока цена во поглед на ЕУ и НАТО интеграциите, изјави во интервју...

Турција и старите и новите сојузници и соперници

Турција преживува година заситена со секакви емоции – членка на НАТО, држава која се бори против тероризмот на неколку фронта, земја...

Црногорците поделени околу влезот на земјата во НАТО

Бројот на граѓани кои го поддржуваат и оние кои се против членството на Црна Гора во НАТО е речеси целосно изедначен, покажа вчера...

НАТО сигурно има план за Балканот

НАТО сигурно има некои конкретни планови во случај на нарушување на стабилноста на Балканот, но за какви интервенции би се работело...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.