понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: нато

Столтенберг: Вмешувањето на НАТО во Сирија ќе ја влоши ситуацијата

Воена вмешување на НАТО во сирискиот конфликт би можел да ја влоши ситуацијата и да доведе до поголем број на жртви, изјави генералниот...

НАТО „стапица за глувци” и Русија „бик кој прободува”

Каква е иднината на односите на земјите на Западен Балкан со Русија која е против идно ширење на НАТО? Ова прашање се поставува во...

Македонија ќе произведува муниција и лично наоружување за НАТО

Во Македонија почнува изградбата на најсовремена фабрика за оружје, муниција и опрема. Американската Броудстоун Дифенс денеска...

НАТО повика на продолжување на економските санкции за Русија

Генералниот секретар на НАТО Јанс Столтенберг повика денеска на продолжување на  економските санкиции против Русија, воведени од...

Сијарто: Македонија одамна требаше да биде во НАТО и да почне преговори со ЕУ

Во ЕУ лани имаше нелогична ситуација. Кога се очекуваше од земја која не е членка на ЕУ да ја обезбеди шенген зоната од бегалци кои...

Кофи: Би било добро ако Трамп ја притисне Грција за прием на Македонија во НАТО

Лук Кофи, од влијателната американска конзервативна фондација Херитиџ, вели дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп ќе...

Болтон: Војската на ЕУ би била нож вперен кон срцето на НАТО

Доколку навистина дојде до создавање на оперативна војска на ЕУ, таа би претставувала нож вперен кон срцето на НАТО, изјави кандидатот...

Столтенберг: Трамп е фан на НАТО и разбира дека силна Алијанса е важна за Европа, но и за САД

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска присуствува на состанокот на министрите за одбрана на земјите-членки на...

Столтенберг: Присуството на НАТО до границата со Русија е тактика за задржување, а не агресија

Засилувањето на военото присиство на НАТО во близина на границите со Русија е тактика на задржување и нема агресивна цел, изјави генералниот...

„Шпигел“: НАТО разгледува сценарија во кои САД би ги повлекла своите војници од ЕУ

НАТО стравуваше од победа на Доналд Трамп на претседателските избори во САД бидејќи тој повеќепати покажа скептицизам во однос на Алијансата....
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.