четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Обама во Атина ќе побара Грција да дозволи влез на Македонија во НАТО?

Претседателот на САД Барак Обама ќе изрази загриженост за континуираното блокирање на приемот на Македонија во НАТО за време на неговата...

Анкета: Повеќе од 50 отсто од Русите стравуваат од голема војна со НАТО

Од војна со големи размери меѓу Русија и НАТО стравуваат 52 проценти од Русите, а 78 проценти од анкетираните сметаат дека е недозволиво...

Расмусен: Србија знае дека нејзината иднина е во НАТО

Русија нема да успее да го дестабилизира Балканот, изјави во интервјуто за Радио Слободна Европа (РСЕ) поранешниот генерален секретар...

Студена војна? Не… НАТО само прати порака на Москва

Уверувањето на претседателот на Русија Владимир Путин дека неговата земја не планира да нападне други земји нема да го промени мислењето...

Столтенберг: НАТО не сака судир со Русија

НАТО не сака да дојде до судир со Русија и не сака нова Студена војна, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг...

Парискиот договор го кочи патот кон ЕУ?

Отворањето на преговарачкото поглавје кое се занимава со животната средина може да биде доведено во прашање, по потпишувањето на...

Димитриев: Македонија е докажан, сигурен и искрен партнер на евроатлантската заедница

Република Македонија е докажан, сигурен и искрен партнер на евроатлантската заедница. Затоа и ќе продолжиме со исполнување на суштинските...

Јолевски на „Future Forces Forum 2016“: Македонија останува посветена на членството во НАТО и ЕУ

Членството во НАТО и во Европската Унија останува наш стратешки приоритет. Имајќи ги предвид геополитичките промени на глобални рамки,...

Србија меѓу Западот и Истокот

За 23 ноември најавена е посета од претседателот на Владата на Република Србија, Александар Вучиќ на седиштето на НАТО во Брисел, а тоа...

Црна Гора на изборите ќе се определува „за“ минато или иднина

Црна Гора на 16 октомври одржува парламентарни избори, 10-ти по ред од воведувањето на повеќепартискиот систем и четврти од прогласувањето...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.