петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Трамп се залага САД да ги заштитува оние членки на НАТО кои ги исполнуваат финансиските обврски

Кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија Доналд Трамп изјави дека Вашингтон треба да ги заштитува земјите-членки...

Иванов – Ал-Насер: Значаен придонес и поддршка од Македонија за Алијансата на цивилизациите

Значаен придонес и поддршка дава Република Македонија на Алијансата на цивилизациите и нејзините иницијативи, кои имаат важна улога...

Попоски: Заеднo да ги урнеме стереотипите за Балканот

Во рамки на 71-та сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, министрите за надворешни работи на државите од Западен...

Челични „мускули“ и(ли) нова Студена војна

Изминативе години, секоја седмица илјадници војници, авиони, тенкови, оклопни возила… учествуваат во некоја голема заедничка воена...

Нови единици на НАТО ќе пристигнат во Полска и балтичките земји до мај 2017 година

НАТО соопшти дека ќе распореди нови единици во Полска и балтичките земји до мај следната година. Во јуни НАТО ги претстави плановите...

Столтенберг: Турција останува многу важен член на НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави денеска дека Турција останува силен и многу важен член на НАТО, пренесе ТАСС. –...

Милер: Македонија направи и повеќе од доволно за да биде дел од НАТО

Македонија има направено повеќе од доволно за да биде дел од НАТО, истакна конгресменката Кендис С. Милер од Мичиген вчера во Претставничкиот...

Генералниот секретар на НАТО во прва посета на Турција после обидот за преврат

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг најавено е дека денеска и утре ќе престојува во Анкара, првпат по обидот за преврат...

Франц Јозеф Јунг: Македонија има перспектива во ЕУ и НАТО

Неминовно е Македонија да стане членка на ЕУ и НАТО како што е неминовно Европската Унија и Германија да сторат се што можат за да се...

НАТО: Русија одржува воени вежби без најава

Русија се повеќе извршува ненајавени воени вежби и тоа дополнително ги заострува односите со НАТО, изјави денеска заменикот генерален...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.