петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: нато

Јолевски: Македонија останува посветена на зачленувањето во НАТО

Република Македонија останува посветена на својата цел да стане членка на НАТО што поскоро. Како Министерство за одбрана продолжуваме...

Хрватска се уште нема „ќар“ од членството во ЕУ и нАТО

Хрватска се уште не чуствува големи благодети од членството во ЕУ и НАТО, а работодавците ги интересира на кој начин политичката елита...

НАТО загрижен за Крим, внимателно ја следи ситуацијата

НАТО е длабоко загрижен за растечките тензии меѓу Русија и Украина и внимателно ја следи ситуацијата, соопшти неименуван претставник...

Штајнмајер: Русија не може да биде алтернатива на Турција, за партнерството со НАТО

Германскиот министер за надворешни работи, Франк-Валтер Штајнмајер смета дека за Турција, Русија не може да биде алтернатива за партнерството...

Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

За Република Македонија е значајно зачленувањето во НАТО, а поддршката од САД за влез во Алијансата е потребна повеќе од кога било, потенцирал...

Германската војска ја зголеми безбедноста во базата на НАТО во Турција

Германската војска ги зајакна безбедносните мерки на војниците во НАТО базата Инџирлик во јужна Турција, изјави за ДПА германски воен...

Русија покани експерти од НАТО во Москва за консултации за безбедноста

Русија покани експерти од НАТО во Москва на дискусија за прашање за безбедноста во Европа, а најмногу за летовите над Балтичкото Море,...

Голем пожар во близина на НАТО базата во Измир

Голем пожар изби синоќа во близина на базата на НАТО во турската провинција Измир, а властите ја испитуваат можноста за саботажа. Поради...

Трамп: САД можеби нема да бранат некои членки на НАТО од Русија

Кандидатот на републиканците за американски претседател Доналд Трамп изјави синоќа дека под негово водство постои можност САД да...

Воени вежби на НАТО крај украинскиот брег на Црното Море

Во водите на Црното Море започнаа воени вежби во кои учествуваат САД, Украина и други земји, соопшти денеска прес-службата на Командата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.