вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нато

Попоски: Членството во НАТО и ЕУ значи перцепција на стабилност

Македонија не сака да влезе во НАТО поради безбедносни причини, не чувствуваме воена закана, нашиот интерес за влез е политички, како...

Москва: НАТО се фокусира кон „непостоечка закана од Исток“

Руското Министерството за надворешни работи денеска оцени дека за време на Самитот на НАТО во Врашава, кој заврши синоќа, Алијансата...

НАТО: Сакаме конструктивни односи со Русија

Лидерите на НАТО членките денеска во заедничко соопштение од самитот во Варшава наведоа дека сакаат конструктивни односи со Русија,...

НАТО ја повтори поканата за Македонија – штом ќе се најде решение за спорот за името

Во завршното коминике договорено од земјите членки на НАТО на самитот во Варшава се повторува поканата Македонија да стане членка на...

НАТО ќе ја подржи Грузија во развој на системи за ПВО

Државите членки на НАТО ќе и дадат поддршка на Грузија во развој на нејзини системи за ПВО и воздушно набљудување. Тоа се наведува во...

НАТО одобри распоредување свои баталјони во Полска и на Балтикот

Канада ќе комaндува со баталјонот на НАТО во Летонија, Германија во Литванија, Велика Британија во Естонија и САД во Полска. Тоа го објави...

Дуда: НАТО не е опкружен од непријатели, туку од закани

НАТО не треба само да ја зајакнува својата одбрана, туку треба и преку дијалог да бара решенија за отстранување на заканите со кои се...

Столтенберг: НАТО не сака нова Студена војна

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг порача денеска од Самитот на НАТО во Варшава дека Алијансата не бара судири. – Не сакаме...

НАТО и ЕУ потпишаа „пакт за соработка“

Првите луѓе на НАТО и на Европската унија денеска во Варшава потпишаа Договор за одбранбена соработка, јави ДПА. Договорот, кој двете...

Столтенберг: НАТО ќе предложи партнерска оработка со Украина и Грузија

НАТО ќе предложи да се воспостави тесна соработка како со партнери со Украина и со Грузија, изјави генералниот секретар на Алијасата,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.