четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нафта

Пад на цените на нафтата над 10%

Цените на нафтата паднаа за над 10 отсто од 25 мај, кога ОПЕК, Русија и другите производители на нафта се договорија за продолжување на...

Извозничките на нафта договорија намалено производство уште 9 месеци

Членките на Организацијата на земјите извознички на нафта се договорија да го продолжат важењето на договорот за намалување на производството...

Нова кинеска револуција: Пронашле замена за нафта и гас

Кинеската влада објави дека дошло до развој во енергетскиот сектор: за прв пат во светот добиен е т.н. мраз кој се пали и кој може да ги...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација...

Кувајт ги прифати мерките за помало производството на нафта

Кувајт го поддржа апелот на Саудиска Арабија и Русија за деветмесечно продолжување на договорот за намалување на производството на...

Москва ја подржува идејата за намалување на производство на нафта

Официјална Москва ја поддржува идејата за продолжување на договорот за намалување на производство на нафта со ОПЕК и по 2017 година, изјави...

Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта од марката брент за испораките во јули во текот на утринското тргување на лондонската берза ICE во петокот...

САД, Канада и Мексико се договориле за брзи повторни преговори за НАФТА

Американскиот претседател Доналд Трамп во денешните телефонските разговори со мексиканскиот претседател Енрике Пеља Нието и премиерот...

Нов план, помалку нафта и после јуни?

„Земјите произведувачи на нафта можеби ќе мора да го продолжат договорот за намалување на производствот“о, изјавил министерот за...

Кинескиот увоз на нафта достигна историски рекорд

Кинескиот увоз на нафта минатиот месец достигна историски рекорд, со што официјален Пекинг ги надмина САД и стана најголемиот купец...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.