четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: нафта

Цените на нафтата „живнаа“ по падот поради Трамп

Цените на нафтата на меѓународните пазари се спуштија на 45 долари, откако по почетниот шок поради победата на Доналд Трамп на претседателските...

Нафтата повторно ги преплавува пазарите

Производството на нафта во Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) достигна рекордно ниво, соопшти Меѓународната агенција...

Голема експлозија во фабриката за преработка на нафта во Балш

Силна експлозија се случи синоќа во фабриката за преработка на нафта во албанскиот град Балш, јави дописникот на МИА од Тирана. Во експлозијата,...

Производителите сакаат повисоки цени на нафтата

Лидерите во нафтената индустрија на состанок во Абу Даби изразиле надеж дека нафтениот пазар го достигнал дното и дека е спречен падот...

Нафтата поевтини и берзански индекси опаднаа поради загриженоста од победа на Доналд Трамп на претседателските избори во САД

Нафтата поевтини денеска на азиските берзи поради стравувањето на инвеститорите од првите резултати на изборите во САД, кои укажуваст...

Повторно расте производството на нафта – цената паѓа

Ријад планира да го зголеми своето производство на нафта до 12 милиони барели дневно и со тоа да ја урне цената на црното злато. Саудиска...

Горивото преку ноќ ќе поскапе 50%

Цените на бензинот драстично ќе се зголемат во Египет, откако централната банка во Каиро ја девалвира националната валута фунта. Девалвацијата...

Нафтата за една недела поевтини за четири отсто

Цените на нафтата на светските берзи во текот на минатата недела за намалија за околу четири проценти, поради скепсата на трговците...

Цената на нафтата ги покоси американските гиганти

Ниските цени на нафтата ја намалија кварталната добивка на американските нафтени компании Ексон мобајл и Шеврон. Сепак нивната заработувачка...

Цените на нафтата одат нагоре – растот скромен

Скромното зголемување на цените на нафтата не успева да го дополни буџетскиот кусок во земјите на Персискиот залив кои извезуваат нафта,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.