сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: обединети нации

ОН предупреди дека американските буџетски кратења ќе попречат во изведувањето мисии

Планираното, од американската влада, драстично намалување на буџетот, се заканува да ја остави ОН неспособна да ги реализира основните...

ОН: Исламската Држава е во финансиска криза

Терористичката група Исламска држава се соочува со сериозен недостиг од средства како резултат на ниските цени на нафтата, воениот...

Обединетите нации повикуваат на мир и воздржаност во Македонија

Организацијата на Обединетите нации соопшти дека со исклучителна загриженост го следат развојот на ситуацијата во Македонија и воедно...

Гутереш ја назначи Малала за Амбасадор за мир на ОН

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска ја назначи добитничката на Нобелова награда Малала Јусафзаи (19) за Амбасадор за...

Генералниот потсекретар на ОН Хелен Кларк во посета на Македонија

Генералниот потсекретар на Обединетите нации и Администратор на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Хелен Кларк, која...

ОН: Стагнира броjoт на жени во политиката

Бројот на жени во националните парламенти во светот, што бележеше стабилен раст неколку десетлетија, во последно време бележи стагнација,...

ОН: Светот се соочува со најголема хуманитарна криза по 1945 година

Светот денес се соочува со најгоелмата хуманитрана криза по 1945 година, бидејќи во само четири држави на 20 милиони луѓе им се заканува...

ОН итно бара 4,4 милијарди долари за да спречи хуманитарна катастрофа во четири држави

ОН има итна потреба од 4,4 милијарди долари за да спречи хуманитарна катастрофа во Јемен, Нигерија, Сомалија и Јужен Судан, нагласи генералениот...

Спасески: Вложувањето во младите е сигурна инвестиција во иднината

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Марјан Спасески изминатите два дена учествуваше на Глобален младински форум во седиштето...

„Њујорк тајмс“: Трамп планира намалување на улогата на САД во ОН

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп поготвува укази со кои драстично ќе се намали улогата на САД во Обединети нации и во...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.