петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: образование

Владата крати пари за образованието

Македонската Влада со ребалансот на Буџетот за годинава предлага кратење на 213 милиони денари за универзитетите и факултети низ државава...

Имаат најдобро основно образование на светот, а штедат 400 милиони евра годишно само затоа што не користат хартија

Неверојатна трансформација на државата за 20 години. Речиси цела земја е покриена со 4G мрежа. Сите жители се на интернет, а државата...

Потпишан договор за подобри образовни можности за децата со оштетен вид и рана превенција

Подобрување на образовните можности за децата со оштетен вид и рана превенција при евентуални очни болести овозможува Грант договорот...

Завршна конференција на ИПА-проектот за поддршка на модернизацијата на постсредното образование

Институтот за истражување на образованието од Варшава и Министерството за образование и наука на РМ во изминатите шест месеци го спроведуваа...

Над 10 милиони евра вложени за поквалитетно образование во Прилеп

Повеќе од 10 милиони евра се вложени во образованието во Прилеп во периодот од 2005 до 2016 година. Буквално нема училиште каде се нема инвестирано,...

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да инвестира во образованието

Образованието е важен предуслов за напредокот и развојот на една земја, токму затоа треба постојано да се подобруваа образованата инфраструктура...

Ристовски: Образованието беше и останува приоритет на владата

Десетици проекти, конкурси, градежни зафати само во првите петнаесет дена од  месец февруари најавија или отпочнаа од Министерството...

Квалитетно високо образование достапно за сите

Со низа системски реформи и мерки за унапредување на високото образование, во изминатата деценија студирањето покрај зголемениот квалитет,...

На првиот повик за програмата Еразмус+ во 2017-та пристигнати 223 апликации

На првиот повик за образовната програма на ЕУ Еразмус+ за 2017 година, кој заврши на 2 февруари, до Националната агенција за европски образовни...

Грантови за промовирање меѓуетничка интеграција во образованието

Министерството за образование денеска ќе ги објави одобрените програми за доделување на средства за реализирање на активностите кои...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.