вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: палестина

ЕУ: Хамас останува на црната листа

Европскиот суд за правда пресуди денеска дека палестинското исламистичко движење Хамас треба да остане на црната листа на терористички...

Трамп поддржува решение што би било прифатливо и за Израелците и за Палестинците

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека поддржува уредување на израелско-палестинскиот конфликт со решение за две држави. Трамп...

Белата куќа нема да инсистира на дводржавно израелско-палестинско решение

САД веќе нема да настојуваат да „диктираат“ услови за евентуално мировно решение во судирит меѓу Израел и палестинна, но ќе го поддржат...

Израелските генерали: Треба да се отцепиме од Палестинците

Израелскиот печат посвети внимание на новата политичка иницијатива за отцепување од Палестина, која ја покренаа голем број поранешни...

Трамп: Сакам да ги смирам Израел и Палестинците

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека сака да „биде тој што ќе ги смири Израел и best online cialis canada–cialis...

Како овој тинејџер го подели Израел

На воениот суд во Израел во тек е судење кое длабински ја подели државата. Иако станува збор за судење на 19-годишен израелски командир,...

Изборите во Хамас без кампања

Изборите, кои ќе се одвиваат во етапи и ќе завршат кон половината на наредната година, ќе сведочат на промени во раководството на политичкото...

Израел планира да изгради вештачки остров со пристаниште и аеродром за да ја спои Газа со остатокот од светот

Израел планира да изгради вештачки остров со кој ќе ја спои Газа со остатокот од светот. Проектот е вреден пет милијарди долари и доби...

Палестинските убијци сакаа да го испровоцираат новиот израелски министер за одбрана да ги оствари своите крвави закани

Политичките ветувања на Авигдор Либерман за сечење глави за четвртата војна во Газа и за трета либанска војна – всушност израелско-либански...

Израел ги суспендираше дозволите за влез на 83.000 Палестинци

Израел денеска соопшти дека се суспеднирани дозволите за влез на територијата на земјата за 83.000 Палестинци за време на муслиманскиот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.