вторник, 16 јануари 2018 Вести денес: 19

Tag Archives: пат

Експресниот пат Штип-Радовиш со кој се фали Сугаревски е целосно проект на ВМРО-ДПМНЕ

Безидејноста која ја има новата владеачка гарнитура се покажува на дело, проектите кои ги имаше ВМРО-ДПМНЕ, сега тие ги презентираат...

ФОТО: Вработени на „Фени“ го блокираа патот Градско – Прилеп

Околу 850 работници на „Фени“ го блокираа магистралниот Градско-Прилеп со барање неколкуте банки доверители да се повлечат и компанијата...

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата надвор од градските средини

Сообраќајот на патиштата се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци е зголемен надвор од градските средини. Авто-мото...

Заврши реконструцијата на патот Битола – Ресен – Буково

Заврши целосната реконструкција на регионалниот пат Битола – Ресен – Буково во должина од 27 километри. Вредноста на инвестицијата...

Се пробива трасата до Крупиште за експресниот пат Штип-Кочани

Во тек е првата фаза од изградбата на експресниот пат Штип-Кочани во должина од 23 километри, кој се очекува да биде завршен за две години....

Патот кон Сончев Град во употреба најдоцна за три недели

Изградбата на патот до населбата Сончев град, во должина од 4,4 км, кој ќе се користи и како алтернативен пат за жителите од општина Сопишта...

Ќе се асфалтира патот Прилеп-Демир Хисар кај Боротино, да се користат алтернативни патишта

Поради асфалтирање на патот Прилеп – Демир Хисар кај село Боротино од утре до сабота од 10 до 14 часот  се препорачува да се користат...

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево – Берово

До крајот на мај треба да завршат градежните работи на регионалниот пат Делчево – Берово кај делчевското село Град, каде што се работи...

Наскоро готов автопатот Демир Капија – Смоквица

Финишира изградбата на еден од најголемите инфраструктурни проекти во поновата историја на Република Македонија. Наскоро автопатот...

Автобус со патници за малку не беше „голтнат” од џиновска дупка на патот/Видео

Дупка широка неколку метри се отвори на автопат во кинескиот град Нанин, буквално под тркалата на автобус, но возачот, за чудо, успеал...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.