вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: поплави

МТСП ќе ги згрижи најзагрозените чии домови беа оштетени во поплавите

Министерството за труд и социјална политика ќе обезбеди сместување за најзагрозените лица кои денеска треба да го напуштат домот „Томе...

Времениот престој на поплавените продолжен до 1 април

Владата на седница донесе одлука до 1 април да се продолжи рокот за времениот престој на лицата од поплавените подрачја во Државниот...

Македонија дел од заедничкиот софтвер на ЈИЕ за рано прогнозирање временски непогоди

Три милиони евра ќе вложи Македонија во опрема за брзо детектирање и најавување на временските неприлики, соопшти денеска министерот...

ЦУК: Нема опасност од поплави

Нема опасност од излевање на реките, но можно е заезерување на дел од помалите реки и водотеците, иако водостојот секојдневно се покачува,...

Промовиран водич за мерки и санација на почвата по поплави

Пошумување, канали за дивергирање на водите, пондови за времена ретенација, заштита на сливот од ерозија… се дел од мерките за заштита...

Шестмесечна вонредна состојба на Закинтос поради поплавите

На грчкиот остров Закинтос прогласена е вонредна состојба поради поплавите. Вонредната состојба ќе трае шест месеци, до 26 мај 2017 година. Градоначалникот...

Вонредна состојба на островот Лезбос поради поплавите

Грчките власти побараа да биде прогласена вонредна состојба на островот Лезбос поради поплавите предизвикани од големото невреме. Според...

Албанија под вода

По обилните и интензивни врнежи од дожд Албанија целосно е под вода. Единствен град каде нема поплави е градот Корча. Поради создадената...

Нови шест милиони евра за санација на поплавените подрачја

ови шест милиони евра се одвоени за санирање на состојбата во местата зафатени од поплавите на 6 август во Скопско. Од нив, три милиони...

До крајот на годинава ќе се асфалтираат сите улици во поплавените подрачја

одинава во Буџетот се проектирани 6 милиони евра повеќе средства за „Македонија пат“ со кои пред се треба да бидат изградени улиците...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.