недела, 21 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: популарно

Директно кршење на човековите права: Одлуката да се користат незаконски прислушуваните материјали како докази е незаконска

Апелацискиот суд денеска целосно се стави во политичка функција и наместо на страна на правдата, прифати да биде на страна политиката...

Во октомври малопродажните цени зголемени за 4,3 %, растат и вкупните трошоци за живот

Живот за сите, но поскап. Индексот на трошоците пораснал за 1.9%, а цените на мало за 4.3% за една година. Граѓаните се жалат – велат едвај...

Oд денес, со секој купен Dell лаптоп донираш

Од денес (06.11.2017) започнува хуманитарен проект на ИТД Дистрибуција под слоганот “Биди Dell од хуман проект”. Преку оваа кампања компанијата...

ЗАПЛЕНЕТИ ОКОЛУ ЕДЕН ТОН МАРИХУАНА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БЛАЦЕ

Царинските службеници на граничниот премин Блаце, на влез во Република Македонија, во соработка со Министерство за внатрешни работи,...

Пониски даноци, субвенции, повисоки плати, нови фабрики се дел од проектите кои ги направија Владите на Груевски во првите 100 дена

Поминаа 100 дена откако Зоран Заев стана премиер, а СДСМ со помош на Али Ахмети и Зијадин Села дојде на власт во Македонија и покрај поразот...

Ризикот од повлекувањето на странските инвестиции исклучително лош за Македонија од повеќе аспекти- без работа ќе останат огромен број граѓани

Ризикот од повлекувањето на странските компании ќе биде исклучително лош за Република Македонија, а посебно за социјалната и материјалната...

ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба кај граѓаните, народот не верува во ветувањата на СДСМ

Граѓаните веруваат дека ВМРО-ДПМНЕ, како и досега, ќе ги исполни своите предизборни ветувања дадени кон нив. Мал дел од анкетираните...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за доделување на ваучери за компјутери за студентите

Денес во Собранието на Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ по скратена постапка поднесе предлог Закон за издавање вредносни бонови – ваучери. Пратеникот...

Македонија станува двојазична држава: Законот предвидува двојазични униформи, банкноти, печати, поштенски марки, уплатници

Новиот предлог-закон за јазици, кој утре е на прво читање на собраниската комисија за европски прашања со европско знаменце, предвидува...

ФОТО: Владината делегација предводена од Заев во супер луксузен хотел во Израел

Владината делегација која ја предводи Зоран Заев во Израел, а која е составена од дури 18 луѓе, каде освен министри присутни се и членови...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.