петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: популарно

Животот дојде и повлечени машините кои го градат автопатот Кичево- Охрид (ФОТО)

Повлечена е механизацијата и работниците од автопатот Кичево- Охрид кој почна да се гради од владата на ВМРО-ДПМНЕ. Иако вкупниот прогрес...

Охриѓанец се удави во водите на Охридското Езеро

Охриѓанец е пронајден мртов во водите на Охридското Езеро, во близина на плажата Сараиште, што се наоѓа кај стариот дел на Охрид. Беживотното...

Пад на цените на нафтата над 10%

Цените на нафтата паднаа за над 10 отсто од 25 мај, кога ОПЕК, Русија и другите производители на нафта се договорија за продолжување на...

Доделување на наградата за општествена свест на „Осигурување Македонија“

Осигурителната компанија „Осигурување Македонија“ е добитник на наградата „Гунтер Гејер“ за општествена свест. По тој повод компанијата...

Променливо облачно со температура до 28 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава...

Владата да се произнесе околу иницијативите за референдуми против рудниците. Со ваквата cостојба се праќа лоша порака до инвеститорите

На Седницата на Југоисточниот регион, градоначалниците од сите десет општини кои припаѓаат на овој регион, едногласно донесоа заклучок...

Конференција за промовирање на Балканот без граници како заеднички туристички бренд

Стотина претставници на државни институции задолжени за развој на туризмот, хотелиери и тур-оператори од Македонија, Србија, Бугарија,...

Фијаско и неспособност: Владата на Заев со 26 министри веќе 8 дена не може да изгаси обичен пожар на отпад (ФОТО)

Наместо да ги почувствуваат реформите од новата реформска влада на Зоран Заев, граѓаните на Струга веќе 8 дена се гушат поради неспособноста...

„Сан“ објави листа од 65 лица исчезнати во пожарот во Лондон

Британскиот таблоид „Сан“ објави денеска листа со 65 имиња, кои и натаму се водат како исчезнати или се стравува дека дека загинале...

Кина ќе продолжи да ги охрабрува компаниите да инвестираат во Македонија

Кинеската влада нема да ја промени политиката кон Македонија. Традиционалното пријателство меѓу двете земји има силна основа и верувам...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.