вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: правилник

Хрватска го измени контроверзниот правилник за инспекциска контрола

Хрватскиот министер за земјоделство Томислав Толушиќ денеска донесе одлука за измена на Правилникот за фитосанитарна контрола на...

Министрите за земјоделство од регионот бараат Хрватска да ги укине одредбите од Правилникот за увоз на зеленчук и овошје

Хрватска итно да ги укине одредбите од Правилникот за увоз на свежо овошје и зеленчук, побараа денеска од Сараево министерот за земјоделство,...

МЗШВ ќе достави нота за стопирање на Правилникот за контрола при увозот на овошје и зеленчук

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе достави нота до хрватското Министерство за земјоделство за стопирање...

Цветков: Се надеваме на решение со Хрватска за виното

Ако Хрватска остане на истиот став во врска со воведените нетарифни бариери за увоз на македонското вино, ќе бидеме приморани да...

МЗ донесе правилник за надомест на дел од трошоците на подвижните аптеки

Министерството за здравство во соработка со Агенцијата за лекови и медицински средства донесе правилник во кој се предвидува надоместување...

АЕК усвои нов Правилник со обврски за операторите

Задолжителна листа со телевизиските програми со уредени авторски права ќе мора да содржат претплатничките договори што ќе ги склучуваат...

Македонските производи во ЕУ од денеска според новите правила за означување на храната

Македонските компании кои извезуваат на европскиот пазар, од денеска според новите правила за означување на храната во ЕУ, на декларациите...

Тодоров: Донесен правилник за усовршување на итната служба

Министерството за здравство донесе правилник за функционирање на итната медицинска служба, кој предвидува практични обуки и дежурства...

Донесен сексуален правилник наменет за професори

На Факултетот за политички науки на Универзитетот во Белград се донесе правилник наменет за заштита на студентите од евентуално сексуално...

Ученичките екскурзии ќе се организираат по нови правилници

Од наредната учебна 2014/2015 ученичките екскурзии ќе се изведуваат по нов унифициран Правилник кои треба да овозможат поголема транспарентност...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.