четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: преговори

ОН: Преговорите за Кипар продолжуваат на 11 април

Лидерите на кипарските Грци и Турци се согласија на 11 април да продолжат преговорите за обединување на Кипар, соопштија синоќа ОН. По...

ЕК: Отворањето на преговорите зависи од Европскиот совет, не од нас

Европската комисија денеска негира дека било-кој од Комисијата му дал ветување на лидерот на СДСМ Зоран Заев за отворање на преговорите...

Сирската опозиција задоволна од текот на мировните преговори

Сириската опозиција вечерва изрази задоволство од текот на последната рунда од мировните преговори за Сирија, што под покровителство...

Мексико цврсто ќе ги брани своите интереси во преговорите со САД

Мексико цврсто ќе остане во одбрана на своите интереси во преговорите со САД, изјави мексиканскиот претседател Енрике Пења Нието. На...

Работи кои никако не ги кажувајте при преговори за плата

Интервјуто за работа минало добро и работата е ваша. Сега доаѓа тешкиот дел – да преговарате за платата. Експертите велат дека треба...

Во ДУИ продолжуваат консултациите за коалицирање во идната влада

Во партиското седиште на ДУИ во тетовска Мала Речица доцна синоќа заврши состанокот на Централното претседателство на оваа партија...

Милошоски: Не отстапуваме од она што го кажавме за СЈО и Уставот

Не отстапуваме од она што го кажавме за СЈО и уставот. СЈО е наменска институција, а во однос на барањата за уставни промени, немаме ниту...

Москва согласна за учество на САД на преговорите за Сирија во Астана

Русија се согласува со предлогот на преговорите за решавање на конфликтот во Сирија, закажани за 23 јануари во казахстанскиот главен...

Преговорите за Кипар завршија без договор

Преговорите меѓу лидерите на кипарските Грци и Турци, Никос Анастасијадес и Мустафа Акинџи посветени на напорите за обединување на...

Путин и Ердоган разговара за одржување преговори за Сирија во Астана

Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган телефонски разговараа за најновите случувања во Сирија, соопшти...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.