петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: премиера

„Ничија земја“ – нова премиера на МНТ

Во Македонскиот народен театар во завршна фаза се подготовките за претставата „Ничија земја“ во режија на Александар Морфов од Бугарија,...

Премиера на „Вонземјанин:Завет“, ФХ3Х работеа на ефектите

„Вонземјанин: Завет“, продолжение на филмот „Прометеј“ од 2012 година, на дел од чии ефекти работеше македонската компанија за анимација...

Вториот дел на „Чувари на Галаксијата“ во Скопје, ФХ3Х дел од ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти и на вториот дел на Марвеловите...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски премиерно ќе биде прикажан утревечер во рамки на Скопскиот филмски...

Премиера на „Синиот портокал“ во Велешки театар

На малата сцена на Велешкиот театар „Џинот“ вечер ќе биде премиерно изведена претставата „Синиот портокал“ од Џо Пенхол, во режија...

Премиера на „Ghost in The Shell“ со Скарлет Јохансон, ФХ3Х дел од ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на „Ghost in The Shell“, најновиот...

Премиера на Power Rangers, ФХ3Х работеа на ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х беше дел од визуелните ефекти на филмот Power Rangers, кој од вечер ќе почне да...

Светската премиера на „Крајот на времето“ на Манчевски на фестивал во Аспен

Новиот експериментален краток филм на режисерот Милчо Манчевски „Крајот на времето“ – кубанско-американска копродукција, ќе...

МОБ ја презакажа за две недели премиерата на мјузиклот „Тајно моја“

Македонската опера и балет ја презакажа за две седмици премиерата на мјузилкот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески. Како што е објавено...

„Смислата на животот“ премиерно во Битолскиот театар

Ансамблот на Народниот театар-Битола вечер ќе ја изведе првата премиера за годинава, претставата „Смислата на животот“ од Идо Нетанјаху...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.