понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: препорака

Со 54 гласа за и осум против, Комитетот за надворешни работи на ЕП ја усвои Резолуцијата за Македонија

Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за...

Попоски: ЕК да го смени пристапот на повторени препораки без преговори

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски во рамки на Меѓународната конференција за миграции...

Жбогар: Да се исполнат обврските и препораката да стане безусловна

Македонија и годинава доби уште една препорака за почнување преговори за членство во ЕУ, но таа е условена. Условеноста се однесува...

Хан во ЕП: Нова препорака за преговори со Македонија, со услов договорот од Пржино и Итните реформски приоритети

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, денеска во Европскиот парламент ги претстави прогрес-извештаите...

Македонија очекува повторување на условената препорака од ЕК

Македонија очекува да ја задржи условената препорака за почнување на преговорите со ЕУ во извештајот  на Европската комисија кој...

ПССЕ ја отрфли нацрт-препораката за „правата на децата при сурогат бременост“

Парламентраното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) ја отфрли нацрт-препораката за „правата на децата про сурогат бременост“, јави...

СВР-Битола со препораки за заштита на имотот на граѓаните во лето

Секторот за внатрешни работи-Битола, со цел да се подигне  свеста за самозаштита и превенција од секаков облик криминал, денеска...

Препорака: Патувајте рано наутро, со почести одмори

Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење,...

Бесими: Условената препорака значи уште повеќе работа и фокус на реформите

Важно е што препораката за почнување на преговорите е содржана во годинашниот извештај на ЕК за Македонија. Нејзината условеост значи...

ЕК со условна препорака за преговорите, оценка по изборите во април 2016 година и двапати „македонски”

Извештајот за Македонија е дел од пакетот за проширување за 2015 година донесен денеска од страна на Европската комисија, а кој предмалку...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.