петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: пресуда

Ирска ќе се жали на пресудата на ЕУ да го казни Епл за неплатен данок

Ирска ќе се жали на пресудата на Европската унија со која е наредено на американската компанија Епл да плати рекордни 13 милијарди евра...

Потврдена пресудата од 20 години затвор за поранешниот египетски претседател

Египетскиот Касациски суд ја потврди пресудата од 20 години затвор за поранешниот претседател Мохамед Морси и за уште 12 лидери на забранетата...

Брамерц: Укинување на пресудата на Шешељ е приоритет за Хаг

Укинувањето на првостепената пресуда, со која Воислав Шешељ е ослободен од обвиненијата за воени злосторства, е приоритетна задача...

Брамерц најави жалба на Хашкото обвинителство на пресудата за Шешељ

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц денеска изјави дека Обвинителството одлучило да се жали на пресудата за Воислав...

Брамерц: За неколку дена ќе решиме дали ќе ја обжалиме пресудата за Шешељ

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц изјави дека е уверен оти семејствата на жртвите и голем број луѓе нема да бидат...

Хашкиот трибунал прогласи дека Шешељ не е виновен за злосторства против човештвото

Хашкиот трибунал прогласи дека лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ не е виновен за злосторства против човештвото,...

Корпорацијата „Тотал“ казнета со 750 илјади евра за поткуп на државни службеници во Ирак

Францускиот нафтен гигант „Тотал“ е казнет со 750 илјади евра за подмитување на државните службеници во Ирак, пресуди денеска Апелацискиот...

Судот ја приземји Кока Кола: „Жалиме, но шишето ви е обично!“

Европскиот суд го одби барањето на Кока Кола новата верзија на познатото шише со пијалокот Кока Кола да се заштити со регистриран знак. Кока...

Јужноафриканскиот Апелациски суд расправа за пресудата на Оскар Писториус

Апелацискиот суд на Јужна Африка ја започна денеска расправата по жалбата на Обвинителството за пресудата на параолимпиецот Оскар...

Запечатени затворските казни за исландските банкари и инвеститори

Iceland Magazine објави дека овој месец Врховниот суд на Исланд и Oкружниот суд во Рејкјавик изрекоа затворски казни за тројца менаџери од...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.