сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Иванов ја повикува Владата јавно да го објави договорот со Бугарија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја повика Владата да го објави и образложи текстот на договорот за добрососедство...

Американските претседатели и нивниот однос кон ФБИ

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени директорот на ФБИ Џејмс Коми. Постапката е груба, но тоа не е преседан во американската...

Ахмадинеџад дисквалификуван од претседателската трка

Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад е дисквалификуван од претседателската трка, јави иранската државна телевизија. Во...

Александар Вучиќ избран за претседател на Србија

Српскиот премиер Александар Вучиќ победи на вчерашните претседателски избори во Србија, освојувајќи околку 55 проценти од гласовите,...

Србите избираат нов претседател

Околу 6,8 милиони граѓани на Србија со право на глас, денеска избираат нов шеф на државата, кој на таа функција ќе го наследи актуелниот...

Унгарскиот Парламент денеска избира претседател на државата

Унгарскиот Парламент се собра денеска на пленарно заседание во Будимпешта со цел да избере шеф на државата. За оваа функција ќе се избира...

Кога еден претседател ќе оцрни друг

Да започнеме со тоа што целата јавност со сигурност го знае. Претседателот Трамп немаше докази кога го оцрни својот претходник, претседателот...

Мицов: Претседателот не смее да даде мандат на антидржавни елементи

Ќе излезе ли некој од глувчешката дупка?- прашуваат од Македонскиот манифест преку отвореното писмо до јавноста. Носењето одлуки без...

Николиќ одлучи да се кандидира на претседателските избори во Србија

Српскиот претседател Томислав Николиќ ќе се кандидира повторно на претседателските избори, јави „Спутник“, а подоцна и Б92 ја потврди...

Даштевски: Претседателот одлучува кому ќе му го додели мандатот

Според праксата што се воспостави во Македонија во 1992-та година, претседателот одлучува кому ќе му го додели мандатот, изјави политичкиот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.