сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Трамп и понатаму убедливо води меѓу републиканските претенденти за претседател на САД

Американскиот милијардер, Доналд Трамп и понатаму убедливо води меѓу претендентите од Републиканската партија, во трката за номинација...

Новиот полски претседател Анджеј Дуда денеска стапува на должноста

Денеска заклетва ќе положи и на должноста ќе стапи новиот полски претседател Анджеј Дуда, пренесува БТА. На изборите во мај...

Десетте американски републикански претседателски кандидати утре излегуваат на ТВ дебата

Американската телевизија „Фокс њуз“ ги соопшти имињата на 10-те кандидати за првичните претседателски избори на Републиканската...

Платини потврди: Ќе се кандидирам за претседател на ФИФА

Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), Мишел Платини денеска ги потврди најавите дека ќе се кандидира за прв човек на...

Гувернерот на Охајо Џон Кејсик се вклучува во трката за претседател на САД

Гувернерот на американската сојузна држава Охајо, Џон Кејсик најави дека ќе се вклучи во трката за номинацијата на Републиканската...

И Доналд Трамп со најава за учество во трката за претседател на САД

Американскиот милијардер Доналд Трамп најави дека во рамки на Републиканската партија ќе се кандидира за претседател на САД на изборите...

Почина поранешниот турски претседател Сулејман Демирел

На 90-годишна возраст во болница во Анкара почина поранешниот турски претседател Сулејман Демирел, објавија турските медиуми. Демирел...

ФИФА најавува ограничување на мандатот на претседателот

Светската фудбалска федерација (ФИФА) најави крупни реформи во својата организација и работа, само неколку денови по неочекуваното...

Конгресот на ФИФА избира нов претседател на Светската фудбалска федерација

Конгресот на ФИФА во Цирих избира денеска нов претседател на Светската фудбалска федерација, откако пред два дена американското...

Полска го доби Анжеј Дуда за нов претседател

Опозицискиот кандидат Анжеј Дуда го победи досегашниот претседател Бронислав Коморовски во вториот круг од претседателските избори...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.