четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Трамп нема да зема претседателска плата

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ја одби претседателската плата од 400.000 долари годишно, пренесе денеска Н1. На собирот...

Американската република падна, фашизмот може да почне

Електоратот одлучи да живее во светот на Трамп. Изборот на Доналд Трамп за претседател на САД е пораз на републиката и победа на авторитаризмот,...

Студија: Кој и да стане претседател на САД, Германија мора да се оддалечи од Вашингтон

Еден од водечките германски Институти за надворешна политика бара од владата во Берлин да ја промени својата надворешна политика кон...

Американците денеска гласаат за новиот претседател на САД

Во САД денеска ќе бидат одржани претседателските избори, на кои 225 милиони Американци со право на глас ќе одлучат меѓу демократскиот...

Даниел Ортега реизбран за претседател на Никарагва

Со над 71 процент од гласовите Даниел Ортега е реизбран за претседател на Никарагва на вчера одржаните претседателски избори, покажуваат...

Како да се најде нов германски претседател?

Големата стратешка игра околу наследникот на Јоаким Гаук почна. Порано од очекуваното. Шефот на социјалдемократите Зигмар Габриел...

Новинарот којшто го предвиде Брегзит, тврди дека знае кој е новиот претседател на САД

Тревор Кавана го предвиде резултатот од референдумот во Шкотска, го предвиде и Брегзит, а овојпат ја предвидува токму победата на Трамп. Новинарот...

В недела Бугарите избираат нов шеф на државата

Над 6,8 милиони Бугари со право на глас в недела ќе гласаат на изборите за нов претседател на Бугарија, што ќе го наследи актуелниот...

За ЕУ Клинтон не е совршена, но е предвидлива

Многу европски политичари би сакале на претседателските избори во САД да победи демократската кандидатка Хилари Клинтон, бидејќи...

Објавени првите кандидатури за нов претседател на Чешка

Текстописецот и композитор Михал Хорачек ја објави својата кандидатура за претседател на Чешка, на изборите што ќе се одржат на почетокот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.