четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Доколку Хилари победи на изборите „Фондацијата Клинтон“ ќе се откаже од странските донатори

Фондацијата на семејството Клинтон ќе се откаже од прифаќање подароци од странски лица и корпорации, доколку Хилари Клинтон победи...

Давор Поповски избран за нов претседател на СПУКМ

Нов претседател на Студентскиот Парламент на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје (СПУКМ) со освоени 3.851 гласови е кандидатот...

Се бира нов претседател на Студенскиот парламент при УКИМ

Студентите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска бираат нов лидер на Студенскиот парламент. Изборите започнаа...

Полицаец одби да се поздрави со претседателот и премиерот на Франција

Францускиот претседател изутринава претседаваше со свеченоста на која им се оддаваше почит на убиената полициска двојка во парискиот...

Хилари Клинтон соопшти дека ја освои демократската номинација за американски претседател

Хилари Клинтон соопшти дека победи во натпреварот за номинација на Демократската партија за нов американски претседател, пренесоа...

Маја Гојковиќ избрана за претседател на српскиот Парламент

Маја Гојковиќ од Српската напредна партија на премиерот Александар Вучиќ вчера беше избрана за претседател на новиот српски Парламент,...

Перуанците избираат нов претседател на државата

Околу 23 милиони перуански гласачи денеска треба да изберат нов претседател на Перу, во втриот круг од претседателските избори. Во...

Ван дер Белен избран за нов претседател на Австрија

Независниот кандидат, поддржан од Партијата на зелените, Александер Ван дер Белен победи на вчерашниот втор круг од претседателските...

Клинтон: Трамп не е подготвен да биде претседател

Претендентот за кандидат на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон изјави дека Доналд Трамп нема...

Предлозите на Трамп се катастрофа за САД, сметаат економистите

Веројатниот претседателски кандидат на Републиканската партија Доналд Трамп упати сериозно предупредување до американските трговски...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.