четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Харадинај: Тачи нема да биде избран за претседател на Косово

Лидерот на Алијансата за иднина на Косово (ААК), Рамуш Харадинај е убеден дека Косово ќе оди на предвремени парламентарни избори на почетокот...

САД: немаме свој кандидат за претседател на Косово

Официјален Вашингтон соопшти дека нема свој фаворит кого го поддржува при изборот на претседател на Косово, јави дописникот на МИА. Ова...

Во САД почнува гласањето за претседателските номинации

Потенцијалните кандидати за претседател на САД, по речиси една година меѓусебни дебати и кампања, денеска ќе излезат пред гласачите...

Песков: Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира за претседателските избори во 2018 година

Рускиот претседтаел Владимир Путин се уште не одлучил дали повторно ќе се кандидира за претседателските избори во 2018 година, соопшти...

Мајкл Блумберг размислува да се вклучи во претседателската трка на САД

Поранешниот градоначалник на Њујорк и милијардер Мајкл Блумберг (73) размислува да се вклучи во изборната трка за претседател на САД,...

Претседателски избори во Португалија

Во Португалија денеска се одржуваат избори на кои Португалците треба изберат нов претседател на државата. Гласачите треба да се определат...

Кој е најдобриот пријател на Обама

Во потрага по гласови, демократите, а посебно Хилари Клинтон, се обидуваат да се претстават како големи почитувачи на се што направи...

Медиум: На Русија ќе ѝ одговара секој кој било нов американски претседател

Претседателските избори во САД ќе се одржат дури во ноември, но во одредена смисла победникот веќе е познат и тоа е Владимир Путин, пишува...

Четврта дебата на демократите кои се во трка за номинација за претседателската трка во САД

Синоќа, во Чарлстон, Јужна Каролина се одржа четвртата дебата меѓу демократите, кои учествуваат во натпреварот за номинација од нивната...

Трамп најпопуларен меѓу Републиканците

Американскиот милијардер Доналд Трамп, претендент за републиканската претседателска кандидатура за изборите во 2016, во најновите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.