четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: претседател

Хилари Клинтон може да го победи Доналд Трамп во трката за Белата куќа

Водечкиот претендент за номинација на Демократската партија на САД,  Хилари Клинтон би можела да го порази Доналд Трамп, доколку тој...

Доналд Трамп во уверливо водство пред другите републиканци за претседателски кандидат

Американскиот бизнисмен и милијардер Доналд Трамп се наоѓа во уверливо водство пред другите кандидати во трката за номинација на Републиканската...

Судскиот совет избра претседатели на три судови

Судскиот совет на Република Македонија на денешната седница ги избра Љиљана Ивановска Шопова за претседател на Апелацискиот суд Скопје,...

ФИФА објави пет кандидати за нејзин претседател

Светската фудбалска федерација (ФИФА) денеска објави имиња на пет претенденти кои ќе учествуваат во трката за претседател на Светската...

Хашим Тачи: Во 2016 ќе станам претседател на Косово

Актуелниот косовски вицепремиер и министер за надворешни работи Хашим Тачи јавно ги искажа своите амбиции за функцијата претседател...

Кинескиот претседател во посета на Велика Британија

Кинескиот претседател Си Џинпинг заедно со неговата сопруга доцна синоќа пристигна  во Лондон на четиридневна државна посета на...

Уште еден републиканец се отжажа од трката за Белата куќа

Гувернерот од американската сојузна држава Висконсин, Скот Вокер, кој до неодамна беше сметам за фаворит на Републиканската партија...

Џо Бајден се уште не знае дали ќе се кандидира за претседател на САД

Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека се уште не може да каже дали ќе се кандидира за претседател на САД. На предавање...

Европскиот сјај на Доналд Трамп

Кандидатот за номинација од Републиканската партија на претседателските избори во САД Доналд Трамп не престанува да ја шокира јавноста...

Британецот лорд Кое-нов претседател на Светската атлетска федерација

Британецот лорд Кое, поранешен олимписки и светски шампион и светски рекордер на 1.500 метри, е избран за нов претседател на Светската...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.