петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: прилеп

ФОТО: Вработени на „Фени“ го блокираа патот Градско – Прилеп

Околу 850 работници на „Фени“ го блокираа магистралниот Градско-Прилеп со барање неколкуте банки доверители да се повлечат и компанијата...

Изгасен пожарот во близина на Трескавец, активни уште два во Прилепско

Изгасен е пожарот што вчера и ноќеска му се закануваше на манастирот Трескавец кај Прилеп. Според Станко Колески, командир на прилепската...

Почина 25-годишен Германец во ноќен клуб во Прилеп

Дваесет и петгодишен државјанин на Германија вчера починал во ноќен клуб во Прилеп. Момчето престојувало во село Дебреште во општина...

Самоубиство со бесење во Прилеп

Вчера околу 11 часот во Прилеп, во штала сопственост на Р.С. лоцирана во месноста викана „Подкомора“, самоубиство со бесење извршил Т.Т...

Фабрика за секундарна селекција на отпад ќе се гради близу Прилеп

Кај депониjата Алинци во општина Прилеп ќе се гради фабрика за секундарна селекција на отпад, прва во Македонија, инвестиција во вредност...

Во Прилеп по 16. пат се одржува карневалот „Прочка“

На плоштадот „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп денеска на пладне ќе се одржи Детскиот карневал во рамки на меѓународниот карневал...

Над 10 милиони евра вложени за поквалитетно образование во Прилеп

Повеќе од 10 милиони евра се вложени во образованието во Прилеп во периодот од 2005 до 2016 година. Буквално нема училиште каде се нема инвестирано,...

Запален автомобил во Прилеп

Возило „Опел астра“ е опожарено ноќеска околу 2:45 часот на ул. „Рајко Жинзифов“ во Прилеп, од засега неутврдени причини. Опожареното...

Продавачка спречила кражба во дуќан во Прилеп

Вчеравечер во 20.30 часот во Прилеп во продавница непознат маскиран сторител се обидел да изврши разбојништво. Тој влегол во продавницата...

Кражба во Прилеп

Златен и сребрен накит, револвер марка „Тулумбар“, муниција, стар пиштол „Тулумбар“ и ловечки нож, се украдени вчера од куќа во Прилеп. Како...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.