четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: проект

Експресниот пат Штип-Радовиш со кој се фали Сугаревски е целосно проект на ВМРО-ДПМНЕ

Безидејноста која ја има новата владеачка гарнитура се покажува на дело, проектите кои ги имаше ВМРО-ДПМНЕ, сега тие ги презентираат...

100 илјади евра за пазар во Кавадарци

Сто илјади евра чини комплетната реализација на проектот за пазар во новиот центар на Кавадарци, информираше градоначалникот Александар...

Нов проект за окрупнување на земјоделското земјиште

Четири нови групирања на најмалку 1.000 хектари земјоделско земјиште со цел нивно окрупнување, се очекува да бидат реализирани во наредните...

Завршува проектот за имплементација на Директивата за индустриски емисии 2010/75/ЕУ

Во информативниот центар на ЕУ во Скопје денеска ќе биде одбележано завршувањето на Твининг проектот „Зајакнување на административниот...

Презентација на проектот „Алијанса за регионален развој“

Организациите Форум – Центар за стратешки истражувања и документација од Скопје и Младински иницијативи за дијалог и соработка...

Почнува инклузивниот проект „Креираме заедно“

Скопски филмски фестивал, во партнерство со Здружението за поддршка на деца и млади со различности „Сината птица“ од Скопје, годинава...

Катастарот со нов проект за масовна проценка на недвижностите

Агенцијата за катастар на недвижности денеска ќе го промовира новиот проект за масовна проценка на недвижностите. На промоцијата...

Рангелова: Проект за 100 нови градинки, 5.500 родители немаат каде да ги сместат децата

Проектот за 100 нови градинки беше предвиден во „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните на предвремените парламентарни избори покажаа дека...

Твининг проект за јакнење на капацитетите за спроведување Рамковната директива за отпад

Во последниот извештај за напредокот на Македонија беше нотирано дека имплементацијата на Рамковната директива за отпад е се уште...

Промовиран VoiceUp – проект за креативно изразување на младите

Под мотото – “Сликни. Сними. Сподели.”, денеска беше промовиран новиот проект VoiceUp, кој ќе ги поттикне младите креативци во Македонија...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.