вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: протест

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ги повика сите граѓани денеска во 17 часот на масовен протест!

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА која пред 65 дена започна да протестира денеска ги потсети граѓаните дека тие продолжуваат...

Зигмар Габриел го осуди насилството во македонското Собрание

Германскиот сојузен министер за надворешни работи Зигмар Габриел го осуди насилството во македонското Собрание и повика на формирање...

Студентите во Загреб ги поддржаа протестите на белградските студенти

Студентскиот парламент на Универзитетот во Загреб ги поддржа белградските студенти, кои организираа „Протест против диктатурата“...

Продолжуваат протестите „За заедничка Македонија“: Тиранската платформа нема да ја има, избори ќе има

Скоро 2 месеци македонските граѓани остануваат најголемата пречка во обидите на СДСМ и албанските политички партии да се инсталира...

„За заедничка Македонија“ продолжува со протести- мора да се отфрли Тиранската платформа

Граѓанската иницијатива има четири барања адресирани до политичките партии и до претседателот Ѓорге Иванов. Граѓанската иницијатива...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА 50 дена на улиците низ Македонија-масовните протести продолжуваат и утре

Граѓаните ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА веќе 50 дена се излезени на улиците низ целата држава, по потреба сме биле 10 илјади, 50, 100, 150 илјади и...

За заедничка Македонија: Во вторник продолжуваме со активности како и досега

Граѓанската иницијатива нема да протестира за време на Велигденските празници. Како што најави еден од организаторите на иницијативата,...

Продолжуваат протестите на вработените во ТВ Нова пред СЈО

И денеска, во четвртиот ден од оваа работна недела, мобилното студио на ТВ Нова е паркирано пред канцелариите на СЈО. Заедно со вработените...

Илиевски: Покажавме дека нашето присуство на улиците е значајно

Влегуваме во шестата седмица од протестите, односно во 36-тиот ден. Остануваме на барањето, сите политички субјекти во Република Македонија...

Во Торонто протест за поддршка за „За заедничка Македонија“

Во овие историски моменти, кога опстанокот на нашата татковина е доведен во прашање поради грубо надворешно мешање во внатрешните...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.